Poznań, ul.Przemysłowa 50B

tel. +48 504 89 65 34

email:

Terminy wizyt po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
Rejestracja codziennie od 9.00 do 17.00

Metoda leczenia kręgosłupa ACKERMAN

FENOMEN SEKUNDOWY DR ACKERMANNA W LECZENIU

Dwa punkty zapalne

Metoda dr Ackermanna jest to chiropraktyka ukierunkowana polega na precyzyjnej diagnozie stanu układu kostnego pacjenta jak i specjalnej opartej na 50 letnim doświadczeniu technice leczenia manualnego. Tylko trafnie postawiona diagnoza, jak i badanie rokuje najwyższą skuteczność tej metody. Chiropraktor Michał Gapiński w połączeniu umiejętności: bardzo dobrej znajomości anatomii i fizjologii, radiologii, zdolności palpacyjno porównawczych, technik trakcji, rotacji, mobilizacji oraz ryglowania stawów według metody dr Ackermanna daje nam możliwość samodzielnego doświadczenia skuteczności tej metody. Każdy kolejny ruch chiropraktyka wykonywany jest z niesamowitą precyzją i dokładnością, wywołując w ten sposób zamierzony po zabiegu wynik. Chiropraktyka niejednokrotnie stosowana jest w dolegliwościach, wobec których lekarze medycyny, po wykorzystaniu leczenia farmakologicznego, bezradnie rozkładają ręce. Metoda dr Ackermanna promowana i wdrażana przez chiropraktyka Michała Gapińskiego pozwala oddziaływać na miejsce występowania schorzenia dzięki czemu nastawiony zostaje tylko i wyłącznie ten kręg, i ten punkt który powodował bóle i niedogodności dla pacjenta. W naszym Instytucie dzięki tej metodzie, możliwe jest leczenie pacjentów z przewlekłymi bólami, których przyczyna tkwi w kręgosłupie.

Fenomen sekundowy dr Ackermanna wykonany metodą punktu odruchowego.

Spójrz.  Tylko milimetr dzieli Cię od choroby

Żadna komórka nerwowa nie jest zdolna do życia bez impulsów nerwowych. Ładunek elektryczny znajdujący się w komórkach i otaczających je cieczach powoduje rozprowadzenie po całym ciele wegetatywnych odruchów nerwowych. Każdy z organów naszego ciała, zawierając w sobie miliardy komórek jest ze sobą powiązana i wspólnie koordynowana. Przekazywanie wspólnych odruchów życiowych odbywa się drogą elektryczną. Zgodnie z Dr Huneke : "wysyłamy impuls do zakłóconej struktury ciała i impuls ten ma działanie długotrwałe. Sekundowy efekt metody punktu odruchowego można przyrównać do fenomenu sekundowego w terapii neuralnej. Wynik zabiegu daje nam pogląd na zasady funkcjonowania kształtujących ciało sił całościowych". Wychodząca z podstawy czaszki, niezbędna dla życia wiązka włókien nerwowych, już na samym początku swojej drogi przechodzi przez punkt krytyczny. Dwa pierwsze kręgi szyjne mogą np. wskutek nieprawidłowego ustawienia miednicy lub nagłego urazu łatwo ulec przemieszczeniu i zablokowaniu w niewłaściwej pozycji. Kręg szczytowy i kość krzyżowa mają decydujące znaczenie dla statyki ciała ( tzw. dwa punkty zapalne ). Doświadczenie kliniczne wykazuje, że u pacjentów z nabytym skróceniem kończyny dolnej, w większości przypadków zarówno kość krzyżowa, jak i kręg szczytowy uległy przemieszczeniu, jednak w przeciwną stronę. Np. atlas pochyla się, przemieszcza i skręca w lewo, przy czym axis również skręca się w lewo, przy jednoczesnym przemieszczeniu w prawo. Mamy wtedy do czynienia z pozornym skróceniem nogi prawej.

Kręgi szyjne

Nabyte przemieszczenie w obrębie miednicy sprawia, że kręgi aż do podstawy czaszki muszą samoistnie wyrównać skrzywienie, wywołując tym samym np. bóle głowy. Oznacza to, że ból głowy jest uwarunkowany nie tylko nieprawidłowym ustawieniem miednicy, ale również kręgów C1, C2, C3. Należy tutaj zwrócić uwagę, iż po wykonaniu fenomenu sekundowego dr Wilh. P. Ackermanna możemy stwierdzić poprawność postawionej wcześniej diagnozy.

Zdjęcie pierwsze: I-podstawa czaszki, II- atlas, III- axis, IV- tętnice kręgowe. Zdjęcie drugie: przesunięcie kręgów szyjnych - utrudniony przepływ krwi do mózgu.

"Osobiście doświadczywszy, co oznacza życie z nabytym w dzieciństwie, nie leczonym przemieszczeniem kręgosłupa i wszystkimi jego następstwami, wiem, że bardzo wielu ludzi niepotrzebnie cierpi z powodu dokuczliwego bólu podczas chodzenia, stania, siedzenia a czasem nawet leżenia. Bóle te odbierają radość z pracy, zakłócają sen, przyczyniają się do utraty chęci do życia. Niezależnie od tego, ile razy zmieniałoby się lekarza, z reguły rzadko otrzymuje się skuteczną pomoc. Nawet najlepszy lekarz nie jest bowiem w stanie pomóc pacjentowi nie znając zależności obowiązujących w biomechanice człowieka. Terapia manualna, stosowana we właściwy sposób, okazuje się skuteczna i często daje natychmiastowe efekty. Chiropraktyk powinien zawsze zalecać pacjentom aby co najmniej kilka razy w roku udawali się na chiropraktyczną kontrolę statyki kośćca. Może to zapobiec wielu cierpieniom !

dr Wilh. P. Ackermann

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

tel. +48 504 89 65 34

Blog