Poznań, ul.Przemysłowa 50B

tel. +48 504 89 65 34

email:

Terminy wizyt po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
Rejestracja codziennie od 9.00 do 17.00

Jak leczyć schorzenia kręgosłupa?

Twój kręgosłup składa się z 26 płyt kostnych zwanych kręgami. Kręgi mają 3 ważne zadania:

Ta część Twojego ciała jest niestety narażona na wiele uszkodzeń i schorzeń. Problemy mogą być źródłem zmian struktury kręgosłupa, kręgów lub uszkodzeń otaczających tkanki. Zagrożeniami dla kręgosłupa są:

Choroby kręgosłupa często powodują ból, ponieważ zmiany kostne wywierają nacisk na rdzeń kręgowy lub nerwy. Mogą także ograniczyć możliwości poruszania się. Co można zrobić, aby uśmierzyć ból?

Istnieje wiele możliwości leczenia schorzeń kręgosłupa. Twój plan leczenia może być kombinacją zabiegów, ćwiczeń, fizykoterapii i leków.

Ćwiczenia dobre na kręgosłup

izykoterapia i ćwiczenia są ważnym elementem planu leczenia. Fizjoterapeuta może nauczyć Cię konkretnych ćwiczeń, które pomogą Ci radzić sobie z problemem chorego kręgosłupa. A jeśli nie masz z kim ustalić planu treningowego, zacznij samodzielnie. Pamiętaj, żeby robić to powoli - wystarczy wybrać się na spacer i przejść kilka łagodnych odcinków. Przed rozpoczęciem konkretnego planu ćwiczeń, należy jednak skonsultować się z lekarzem.

Metody alternatywne

Można spróbować alternatywnych metod leczenia, ale najpierw warto uzyskać jasne wytyczne od lekarza. Alternatywne terapie mogą pomóc w radzeniu sobie z bólem pleców i wesprą Cię przy codziennych czynnościach, ale mogą wchodzić w interakcje z innymi metodami leczenia, dlatego trzeba zachować ostrożność. Do alternatywnych metod leczenia należy np.: akupunktura oraz przyjmowanie leków ziołowych takich jak czarci pazur i kora wierzby białej.

Kręgarz

Wizyta u kręgarza może Ci pomóc przywrócić czasowo lub trwale sprawność kręgosłupa. Istnieje wiele technik chiropraktycznych, ale nastawienie kręgosłupa jest jedną z najbardziej popularnych.

Zwykle konieczna jest seria spotkań z kręgarzem, który opracowuje dostosowany do Twoich potrzeb plan leczenia.

Leki

Leki zażywane z głową mogą być również wsparcie dla problemów z kręgosłupem. Najważniejsze, aby to lekarz dobrał je do Ciebie i poinstruował Cię, jak je zażywać. Oto lista niektórych powszechnie stosowanych leków:

Zabiegi chirurgiczne

Większość osób ze schorzeniami kręgosłupa nie potrzebuje operacji. Ale jeśli po wypróbowaniu mniej inwazyjnych zabiegów, problem nie ustąpi, możliwe że skończy się na pomocy chirurga. To jednak ostateczność w walce z chorym kręgosłupem. Bądź czujny lub czujna na poważne objawy, takie jak drętwienie, mrowienie i utrata kontroli nad jelitami i pęcherzem. Jeśli zauważysz takie objawy, musisz skontaktować się z lekarzem prowadzącym w celu podjęcia leczenia.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

tel. +48 504 89 65 34

Blog