Poznań, ul.Przemysłowa 50B

tel. +48 504 89 65 34

email:

Terminy wizyt po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
Rejestracja codziennie od 9.00 do 17.00

Najważniejsze informacje o chiropraktyce

Określenie "chiropraktyka" pochodzi od greckich słów cheir (ręka) i praxis (praktyka). Opisuje więc zabiegi wykonywane ręcznie. Chiropraktyka opiera się na holistycznym założeniu, że „trzon” ciała, czyli przede wszystkim kręgosłup, i jego działanie,koordynowane przez układ nerwowy, ma znaczący wpływ na zdrowie.

Chiropraktyka – co to jest?

Chiropraktyka jest dziedziną opieki zdrowotnej, która skupia się na zależnościach pomiędzy strukturą organizmu - głównie kręgosłupa - a jego funkcjonowaniem. Chociaż lekarze tej specjalizacji mogą korzystać z różnych metod leczenia, skupiają się przede wszystkim na przeprowadzaniu zabiegów skupiających się na kręgosłupie. Mają one na celu skorygowanie postawy pacjenta, łagodzenie bólu, poprawę funkcji organów wewętrznych, a także wspieranie naturalnej zdolności organizmu do samoleczenia.

Podczas pierwszej wizyty, chiropraktyk zazwyczaj zapoznaje się z historią choroby i przeprowadza badanie fizykalne, ze szczególnym naciskiem na kręgosłup. Czasem przeprowadzane są także inne badania i testy, takie jak prześwietlenie rentgenowskie. Jeśli chiropraktyka ma w danym przypadku zastosowanie, zostanie opracowany plan leczenia.

Chiropraktyka - jak to działa?

Zdecydowana większość działań chiropraktyków skupia się na leczeniu kręgosłupa. Najszybsze efekty odczuwają osoby cierpiące na ból dolnego odcinka kręgosłupa. To zabiegi polecane także przy bólach głowy, bólach szyi oraz górnych i dolnych kończyn.

Niekiedy spotykane efekty uboczne chiropraktyki to chwilowe bóle głowy, zmęczenie lub przejściowy dyskomfort w częściach ciała, które były leczone.

Chiropraktyk może łączyć masaż kręgosłupa z innymi terapiami manualnymi oraz kilkoma innymi metodami leczenia, takimi jak:

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

tel. +48 504 89 65 34

Blog