Poznań, ul.Przemysłowa 50B

tel. +48 504 89 65 34

email:

Terminy wizyt po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
Rejestracja codziennie od 9.00 do 17.00

Nastawianie kręgosłupa - czy to jest bezpieczne?

Nastawianie kręgosłupa to procedura, w której przeszkoleni specjaliści (chiropraktycy), za pomocą swoich rąk lub małych przyrządów, wywierają mocny i nagły nacisk na kręgołup. Celem tego zabiegu jest poprawienie wyrównania strukturalnego i ogólnej sprawności fizycznej.

Bóle krzyża, bóle karku i bóle głowy to najczęstsze problemy, z powodu których ludzie szukają pomocy w nastawianiu kręgosłupa u chiropraktyków.

Czy to jest bezpieczne?

Nastawianie kręgosłupa jest bezpieczne, gdy jest wykonywane przez osobę przeszkoloną i licencjonowaną w dziedzinie chiropraktyki. Powikłania związane z nastawianiem kręgosłupa są rzadkie, ale mogą obejmować:

Dla bezpieczeństwa nastawianie dysków w bólu kręgosłupa nie jest wskazane, gdy cierpisz na:

Jak się przygotować?

Nie jest wymagane specjalne przygotowanie przed nastawianiem kręgosłupa. Zapytaj jedynie swojego lekarza o częstotliwość odwiedzin i dostosujcie harmonogram leczenia do Twojego trybu życia.

Jak przebiegają wizyty?

Podczas typowego nastawiania kręgosłupa, lekarz układa Twoje ciało w określonych pozycjach, aby mieć dostęp do obszarów dotkniętych schorzeniem. Często będziesz leżeć twarzą w dół na specjalnie zaprojektowanym, wyściełanym materiałem łóżku do masażu. Lekarz będzie nagle i z dużą siłą naciskał niektóre obszary Twojego ciała, często układając je w nienaturalnych pozycjach. Spodziewaj się usłyszeć strzykanie i trzaskanie – to będą Twoje stawy, które nastawia chiropraktyk.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

tel. +48 504 89 65 34

Blog